Menu

mój głos w polityce

Mój komentarz do bieżących wydarzeń politycznych i nie tylko.

KOGO i CZEGO BRONI „KOD”

kora2004

     KOGO i CZEGO BRONI „KOD”

 Komitetowi Obrony Demokracji muszę powiedzieć Panowie i Panie, czego bronicie?

 Demokracji? Nie okłamujcie nas obywateli, nie okłamujcie samych siebie. Oczywistym jest, że demonstrujecie, że wzywacie do nienawiści wobec demokratycznie wybranych władz kraju, wobec demokratycznie wybranego parlamentu. Mało tego jednak możecie demonstrować Waszą [należy nazwać to po imieniu] Waszą nienawiść i zazdrość, że utraciliście władze a skoro demonstrujecie skoro możecie to moim zdaniem demokracja jest i jak widać ma się dobrze.

Pani Barbarze Nowackiej powiem Polska jest nie tylko tam gdzie jest Pani Polska jest u mnie w domu w moim miejscu zamieszkania a nawet w mojej piwnicy i na strychu, mało tego pytałem sąsiada i on mówi, że u niego też jest Polska.

Panom Petru, Kosiniakowi-Kamyszowi i Neumanowi powiem gdzie byliście, jak PO łamała konstytucję?Łamała poprzez zawłaszczanie naszych składek w OFE i tylko dzięki temu, że Trybunał nie miał odwagi postąpić inaczej to zawłaszczenie uznano za konstytucyjne. Gdzie byliście gdy łamano prawa pracownicze i niszczono kodeks pracy a gdzie byliście gdy dochodziło do eksmisji na bruk obywateli chorych i słabych?

A może powiecie gdzie byliście, gdy od lat w kraju handluje się nędzą Polaków poprzez sprzedaż długów przeterminowanych, niejednokrotnie celowo przeterminowanych by zwiększyć zysk z odsetek. Gdzie jesteście, gdy ogranicza się dostęp do sądu ludziom ubogim nie mogącym pokryć opłaty sądowej? Gdy jedyną wyrocznią w sprawie zwolnienia od kosztów jest sędzia, który nie wie jak żyje człowiek ubogi.

Mógłbym te pytania mnożyć w nieskończoność, ale najlepiej o własnych winach wiecie Wy sami.

Więc uderzcie się we własne piersi i powiedzcie „mea culpa” przecież to Wy kombinowaliście jak przysłowiowy koń pod górę przy Trybunale Konstytucyjnym...To Wy chcieliście go zawłaszczyć, mimo że wiedzieliście, iż możecie wybrać jedynie troje sędziów. A dzisiaj swój żal niesiecie na sztandarach niewinności i cnoty.

Nie mówię, że PiS robi dobrze, ale każda akcja ma swą kontr akcję... i jak myślę nie znajdziecie rozwiązania na ulicy. Musicie zdać sobie sprawę, że przegraliście z powodu buty i niezrozumienia potrzeb obywateli

 

© mój głos w polityce
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci